Wtorek godzina 5:15

Moja rodzina jeszcze śpi. Dom otula kojąca cisza i mrok. Słyszę tylko miarowe oddechy moich dzieci i pochrapywanie naszego psa. Biorę do ręki świecę i zapalam ją w intencji dobrego dnia. Ogień rozświetla mrok i dodaje mi pozytywnej energii. Rozkładam matę, biorę kilka głębokich wdechów i zaczynam praktykę jogi. Czuję zapach soczystej limonki wymieszany z energetyzującym zapachem trawy cytrynowej i mocnym zapachem imbiru. Moje ciało dotlenia się i rozciąga. Jestem gibka i silna. Otwieram oczy i widzę jak wstaje czerwono-pomarańczowe słońce. Przez chwilę wpatruję się w płomień świecy, medytuję, uśmiecham się do siebie. To będzie dobry dzień!

Chwilę później kroję soczyste, dojrzałe i cudownie słodkie mango i wrzucam do blendera razem z innymi owocami. No i obowiązkowo pęczek zieleniny! Wstają moi najbliżsi spragnieni zielonego, boskiego nektaru. Zaczynamy kolejny dzień- tak codzienny i tak wyjątkowy zarazem…

Cześć, mam na imię Magda. Jestem zakochana w naturze, jedzeniu, zdrowiu, aromatoterapii i świadomym życiu. Jestem entuzjastką minimalizmu, podejmowania świadomych decyzji i życiowej uważności. Staram się odnajdywać szczęście w codziennych czynnościach.

Najważniejsze miejsce w moim domu zajmuje kuchnia, w której rządzi natura. Na talerzach główne miejsce zajmują rośliny. Ale kucharzę nie tylko potrawy. Są dni, kiedy w mojej kuchni pachnie nieziemsko, a sprawcą tego są naturalne, pięknie pachnące olejki eteryczne. Zanurzam je w rozgrzanym wosku sojowym i zamykam w słoiczkach… Mam swoje ulubione zapachy, które zapalam w zależności od pory dnia i nastroju.

Te kusząco pachnące świece towarzyszą mi często podczas gotowania, śpiewania mantr, pracy twórczej, kąpieli z dziećmi, medytacji czy podczas wieczornego relaksu.

Gdy zapalam w domu świecę, robię to z uważnością i myślę o specjalnych intencjach: o zdrowiu, miłości, wzmocnieniu dobrego nastroju, spełnieniu marzeń, zmianach na lepsze. Wysyłam dobre myśli i energię moim bliskim, przyjaciołom i Tobie…

Mam nadzieję, ze czarodziejski zapach moich świec wniesie do Twojego życia magię <3

 

Instagram