Palo Santo to święte drzewo, które rośnie na wybrzeżu Ameryki Południowej. Jest używane od wieków przez szamanów podczas rytualnych modlitw, ceremonii i podczas leczenia. Palo Santo jest bogate w dotleniające mózg terpeny, takie jak limonen i terpinol, które nadają mu ożywcze i dobroczynne cechy.

Doceniane jest też za swoje metafizyczne właściwości oczyszczające z negatywnej energii. To silne lekarstwo stało się popularne dzięki swojemu znaczącemu udziałowi w ceremoniach Ayahuasca, utrzymując energię uziemioną i czystą. Jego ożywczy zapach, podnoszący wibracje podczas przygotowań medytacyjnych pozwala na głębsze połączenie z Wszechświatem.

Zbieranie drewna Palo Santo jest praktyką regulowaną przez Peruwiański rząd. Metody zbierania respektują świętość drzewa i pozwalają na kontynuację jego życia. Ścinanie żyjących drzew jest zabronione. Opadłe drzewa i jego gałęzie należy pozostawić do wyschnięcia przez okres od 3 do 5 lat. W tym czasie zachodzą reakcje chemiczne i soki, kiedyś płynące w żyjącym drzewie, zaczynają się krystalizować i formować złoża nadając Palo Santo kolor pomarańczu i złota. W tych bogatych złożach esencja Palo Santo jest najgłębsza.

Jak możesz go użyć?

Spróbuj metody okadzania, by uwolnić olejki eteryczne i właściwości drewna. Po prostu zapal końcówkę drewna, lekko dmuchnij w płomień i pozwól ścieżkom dymu wypełnić pomieszczenie, które oczyszczasz. Tego typu palenie jest wspaniałym i napełniającym spokojem doświadczeniem, którym możesz wzbogacić wiele rytuałów.